Den Země 2022

Den Země 2022 v hlavní roli klima

Letošní Den Země proběhl v sobotu 23. dubna na Kraví hoře. Počasí této akci přálo a účast návštěvníků z řad dětí, rodičů i prarodičů byla hojná. Ústředním tématem celé akce bylo klima a s tím spojené palčivé otázky současnosti. Odbor životního prostředí MMB měl na Dni Země svůj stánek s programem pro všechny věkové skupiny. Místní dny pro energie a klima bylo součástí a návštěvníci mohli využít poradenství zkušeného odborníka, který se snažil najít odpovědi na otázky účastníků, jak na úspory energií v domácnosti.

Na malé zvídavé návštěvníky čekaly pracovní listy s tématikou obnovitelných zdrojů energie a šetrného přístupu k životnímu prostředí. V přímé blízkosti byla k vidění nafukovací kostka tuny CO2, která se stala hojně navštěvovanou atrakcí hlavně pro děti.

V březnu byla ukončena soutěž probíhající ve spojení se speciálně polepenou tramvají #PripravBrno, která už několik měsíců brázdí Brnem. Ve vnitřních prostorách tramvaje byl umístěn obrázek maskota a úkolem bylo ho najít, vyfotit a zveřejnit jako příspěvek na svůj instagramový, facebookový, twitterový profil pod #pripravbrnomaskot @brnomycity. Výherce této soutěže na Dni Země vyhlásili a ceny přítomným výhercům předali brněnští stand-up komici Zbyněk Vičar a Pavel Tomeš za přítomnosti vedoucího Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna Ing. Martina Vaněčka.