Dny životního prostředí v ZOO

Dny životního prostředí v ZOO

Dne 9. června 2023 proběhla v brněnské zoo akce Odboru životního prostředí MMB na téma „Ať je klima v Brně prima“. Čekalo na vás po celý den 6 soutěžních stanovišť, divadélko pro děti, malování na kamínky nebo dílničky se sázením semínek. Nahlédnout jste mohli i do zákulisí chovu městských včel.

Mezinárodní den životního prostředí připadl na pondělí 5. června a tímto dnem zahájila v brněnské zoo akce s názvem Ať je klima v Brně prima aneb Dny životního prostředí. Od pondělí byla v Zoo Brno k vidění putovní environmentální výstava pro děti, model kostky tuny CO2 nebo mobilní měřící vůz kvality ovzduší.

Po celý týden na návštěvníky čekala šifrovací hra – gamebook zaměřený na lesní porost České republiky. Víš, jaké jsou naše původní druhy stromů a jak mohou stromy ovlivnit prostředí města? Zapojení hráči si otestovali své znalosti. A ti, kteří se dostali až na konec stezky, se mohli zúčastnit slosování o hodnotné ceny! Stačilo vyplnit kontaktní údaje a soutěžní list vhodit do boxu u pokladen.

Vše vyvrcholilo v pátek 9. června hrou o poklad, kdy účastníci na šesti stanovištích plnili zábavné úkoly z oblasti životního prostředí a sbírali razítka. Za vyplněný arch pak obdrželi odměnu a ti odvážní si mohli zahrát o ceny i na kole štěstí.

Ale to není vše! Na účastníky čekala i řada dalších nesoutěžních stanovišť, kde se dozvěděli něco o včelaření ve městě, mohli si namalovat kamínek, nakrmit kamenožrouta či shlédnout představení dětského environmentálního divadélka.

K návštěvě zvalo i  Roadshow promo a eko auto, které do zoo dovezlo kousek designu z Brna a nakoupit jste v něm mohli například dárkové předměty z kolekce #PripravBrno, kdy výtěžek z prodeje putuje na podporu veřejné zeleně ve městě.

Věříme, že si na své přišli děti i jejich rodiče, přestože počasí venkovní akci úplně nepřálo. Bylo znát, že na akci dorazili skalní fandové, které ani déšť neodradil od zážitků v zoo.

Děkujeme všem zapojeným odborům MMB, spolupořadatelům i zúčastněným organizacím!

default