Festival vědy

Festival vědy 2021

Věda v Brně není nuda! O tom se mohli přesvědčit návštěvníci Festivalu vědy 2021, který letos proběhl v areálu Dopravního hřiště Riviéra Brno. Stát se na chvilku kosmonautem a koukat se při pikniku v trávě na planetu Mars? Nebo si pod širým nebem zkusit pokusy, které měly zůstat utajeny ve vědeckých laboratořích?

Ve dnech 3. a 4. září 2021 bylo možné nechat se vtáhnout do světa vědy, techniky a historie. Ty nejlepší vědecké instituce, muzea a science centra z Jihomoravského kraje na jednom místě.

Odbor životního prostředí Magistrátu města Brna měl na akci svoji prezentaci rozdělenou na dvě části. Na jednom stanovišti, zvaném „modrozelená infrastruktura“ se zájemci u „chytrého domečku“ mohli dozvědět zajímavé informace o zelených střechách a možných úsporách energie. Pro děti zde byly připraveny jednoduché vědomostní kvízy zaměřené na problematiku ochrany životního prostředí, za jejichž vyřešení čekala děti malá odměna. Na druhém stanovišti se OŽP prezentovalo měřením kvality ovzduší, kde si mohli zájemci v měřícím voze prohlédnout přístroje pro měření kvality ovzduší v Brně.