19. 5. 2022
Aktuality
Příklady dobré praxe

Aquaponie z Brna – Future Farming zastupuje město na Expu chytrých měst v Budapešti

Pokročilá aquaponie z Brna se po Světové výstavě v Dubaji představí na středoevropském Expu chytrých měst v Budapešti. Společnost Future Farming bude reprezentovat Českou republiku v úterý 24. května na CEE Smart City Expo v Budapešti. Maďarsko pro Future Farming, partnera brněnského Memoranda o snižování emisí, představuje další zastávku zahraniční prezentace českého lídra inovativního zemědělství. V lednu se již Future Farming představil v Národním pavilonu České republiky na světové výstavě v Dubaji. Projekt Město pro budoucnosti (City For The Future) je multioborová prezentace českých řešení, která mohou vylepšovat města a municipality ve světě.

Projekt Ministerstva průmyslu a obchodu ČR a CzechTrade vznikl k podpoře exportu a služeb určených k rozvoji chytrých měst,” říká jednatel Future Farming Martin Podoba. Druhý z jednatelů a duchovní otec pokročilé aquaponie Michal Fojtík doplňuje: “Cílem projektu je vyhledávat a zviditelňovat progresivní české technologie, která mohou pomoci vylepšit města a municipality. Vize výstavby a provozování komerčních aquaponických farem především v blízkosti velkých měst je směr, který podpoří čistší a zdravější budoucnost měst a také využívání lokálních zdrojů při produkci potravin.”

Součástí české expozice bude prezentace pokročilé aquaponie Future Farming. “V Budapešti se chystáme odprezentovat všechny hlavní přednosti naší udržitelné produkce potravin. To znamená zdravější potraviny, jejich snadnější pěstování a minimální dopad na životní prostředí,” avizuje Michal Fojtík a dodává, že pokročilá aquaponie vyžaduje minimum prostoru a nepotřebuje žádná umělá hnojiva. Mimo to je výjimečná i v téměř bezezbytkovém a opakovaném využívání vody.

Maďarské Expo chytrých měst je pro Future Farming zajímavé i tím, že česká expozice probíhá pod patronací města Brna, se kterým společnost Future Farming spolupracuje. “Brno je naším domovským městem. Stavíme tady největší aquaponickou farmu v Evropě a navíc jsme se zavázali, že městu pomůžeme se snižováním emisí,” říká závěrem marketingový manažer Future Farming Karel Janoš.

O City For The Future

Projekt Město pro budoucnosti (City For The Future) je multioborová prezentace českých řešení, která mohou vylepšovat města a municipality ve světě. Cílem je podpora exportu a služeb určených k rozvoji chytrých měst. Iniciátorem projektu jsou Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR a Česká agentura na podporu obchodu CzechTrade. Projekt je dále realizován ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR, Ministerstvem pro regionální rozvoj a agenturou Czechinvest.

O Future Farming

Společnost Future Farming je první česká firma, která se zabývá komerční výstavbou vertikálních zemědělských farem. Firma staví své know how na pokročilé aquaponii. Nejvýkonnější metodě vertikálního zemědělství, která spojuje pěstování zeleniny s chovem ryb. Základními výhodami vertikálních farem Future Farming jsou zdravější potraviny, jejich snadnější pěstování a minimální dopad na životní prostředí.

Kontakt

Martin Procházka / PR specialista / Future Farming / Vídeňská 188/119d, 619 00 Brno
T 725 515 159 / T 603 480 824 / E pr@futurefarming.cz / www.futurefarming.cz