4. 6. 2024
Akce
Aktuality

Ať je klima v Brně prima

Přijďte s dětmi v sobotu 8. června do brněnské zoo. Odbor životního prostředí MMB pro vás připravil na téma „Ať je klima v Brně prima“ pestrý program. Čeká na vás po celý den 6 soutěžních stanovišť, divadélko pro děti, malování na kamínky nebo dílničky se sázením semínek. Nahlédnete do zákulisí chovu městských včel a dozvíte se mnoho zajímavých informací z oblasti životního prostředí. A za splnění úkolů nebude chybět odměna.

Mezinárodní den životního prostředí připadá na středu 5. června. Od pondělí můžete v Zoo Brno vidět mobilní měřící vůz kvality ovzduší.

Vše pak vyvrcholí v sobotu 9. června hrou o poklad, kdy budou účastníci na šesti stanovištích plnit zábavné úkoly a sbírat razítka. Za vyplněný arch obdrží odměnu a díky hře se dozví řadu zajímavých faktů o životním prostředí. Nebudou chybět dopravní soutěže nebo hravé sázení.

x

Ale to není vše! Čekat na vás bude řada dalších stanovišť, kde se dozvíte něco o včelaření ve městě, můžete si namalovat kamínek, nakrmit kamenožrouta či shlédnout představení dětského environmentálního divadélka.

Jako zajímavost stojí zato uvést, že po celou sobotu od 11 do 23 hodin bude v celou hodinu padat z brněnského orloje na nám. Svobody skleněná kulička s lístečkem z kolekce #PripravBrno.

Zapojit se můžete i do speciální stezky Se zajícem za poznáním. Děti se na ní budou seznamovat se zvířaty a jejich mláďaty. Trasa je koncipována tak, aby byla nejen informativní, ale i zábavná a edukativní, čímž podporuje aktivní zapojení dětí do učení prostřednictvím her a otázek. Je určena především pro děti ve věku od 4 do 12 let, ale je vhodná i pro celou rodinu.

Můžete navštívit také Roadshow promo a eko auto, které vám doveze kousek designu z Brna a nakoupíte v něm brněnské dárkové předměty.

Děkujeme všem zapojeným odborům MMB, firmám i organizacím za jejich pomoc při zajištění celé této akce.

Těšíme se na vás v zoo!