17. 4. 2023
Akce
Aktuality

Den Země 2023

Letošní Den Země bude na téma udržitelná výroba a spotřeba potravin aneb planeta na talíři. Přijďte se svými dětmi v sobotu 22. dubna do Lipky, pracoviště U Jezírka v Soběšicích. Budou pro vás připraveny zajímavé workshopy a lesní stezka. Dozvíte se, jak na pěstování aquaponií, nebo se můžete pustit do vaření a ochutnávek.

Chybět nebude ani stánek Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna, kde se děti i jejich rodiče dozví něco o životním prostředí v našem městě. Pro školáky budou přichystány pracovní listy a pro mladší děti pak velká magnetická tabule, na kterou si můžou z magnetek sestavit zelenější město.

Pořádným lákadlem bude pro děti velký stan s názornou ukázkou pěstování aquaponií v symbióze s chovem ryb. A jako odvážní pěstitelé se v připraveném fotokoutku mohou na památku i zvěčnit.

Tuto speciální akci pro děti organizuje školské zařízení pro environmentální vzdělávání Lipka ve spolupráci s městem Brnem, které při příležitosti Dne Země pořádá Místní dny pro energie a klima v rámci svého zapojení do Paktu starostů a primátorů pro klima a energie EU. Věříme, že si děti odnesou nejen řadu poznatků, ale především zážitků. A třeba je tento způsob pěstování nadchne natolik, že si to doma vyzkouší také.

Budeme se na vás těšit v sobotu 22. dubna U Jezírka. Podrobný program na sobotu, ale i další dny spojené touto akcí najdete v odkaze.