9. 9. 2022
Akce
Aktuality

Festival vědy 2022

Přijďte se přesvědčit o tom, že věda není nuda. Festival vědy 2022 bude letos v areálu brněnského výstaviště, pavilon A1. Od pátku 9. září do neděle 11. září 2022 od 9 do 18 hodin. Vstup je zdarma.

Věda není jen suchá teorie, ale velmi často praktická, užitečná a zábavná věc. Vždyť to, že neumíráme na banální nemoci, že cestujeme z jednoho kontinentu na druhý, že téměř prorůstáme počítači, máme k dispozici světlo ve dne i v noci, máme co jíst a pít, žijeme dvakrát déle než naši předci… to všechno je výsledkem usilovné práce mnoha a mnoha generací zvídavých lidí, vědců všeho druhu.

Na Festivalu vědy se letos kromě tradičních vědců – chemiků, matematiků nebo geologů, představí například firmy vyrábějící elektronové mikroskopy nebo vám odborníci vysvětlí, jak se předpovídá počasí. Těšit se můžete také na spoustu vnitřních i venkovních expozic. Připraveno je několik workshopů, Divadlo vědy plné zábavných experimentů, úniková hra nebo atraktivní modely vesmírných těles a kostky (modelu) tuny CO2.

Největší vědecká show v Brně, jejímž hlavním organizátorem je Hvězdárna a planetárium Brno, navazuje na předchozí úspěšné ročníky, pod patronátem statutárního města Brna a jako součást projektu Jihomoravský kraj fandí vědě.

Kompletní program najdet zde