21. 6. 2022
Aktuality
Zajímavosti

Hlasujte v anketě Strom roku 2022

Pro svého favorita můžete hlasovat od 20. června do 11. září 2022. Borovice, jabloň, lípa. Stromy tak rozdílné a přeci mají něco společného – své lidi. Ty, kteří je obdivují, pečují o ně a vynesli je na stupínek pro vítěze. Anketou Strom roku chce Nadace Partnerství podpořit aktivní lidi v péči o stromy v jejich okolí a představit veřejnosti zajímavé stromy s jejich příběhy. 

Nemusí být nejkrásnější, nejstarší ani nejvzácnější. Stačí, že je váš. Pošlete svému oblíbenému stromu hlas a zároveň tak podpořte výsadbu nových stromů a péči o ně. Možná mezi nimi roste příští Strom roku!

HLASUJTE

Za město Brno v anketě můžete podpořit Jinan na Mendlově náměstí. Památný jinan na Mendlově náměstí patří mezi nejstarší exempláře u nás. Je živým pamětníkem otce a zakladatele genetiky Johanna Gregora Mendela, který v letech 1868–⁠1884 působil jako opat augustiniánského opatství na Starém Brně. List jinanu hrál významnou roli v románu Jaroslava Foglara Stínadla se bouří. Ve znaku ho zde měla tajná skupina Uctívačů ginga, pojmenovaná dle latinského názvu stromu Ginkgo biloba.