8. 2. 2021
Aktuality
Zajímavosti

Jabloň u Lidmanů soutěží o titul Evropský strom roku 2021 hlasovat pro zástupce Česka můžete do konce února

Jabloň na zahrádce hospody u Lidmanů v Machovské Lhotě v létě poskytuje stín a na podzim plody nejen místním, ale i návštěvníkům, kteří přijeli za krásami Stolových hor a přírody na česko-polském pomezí. Pro český venkov jsou ovocné stromy symbolem tradice, vždyť mnoho lidí má jabloně na svých zahradách a plody sklízí na štrúdl, mošt nebo jablkovici.

Jabloň u Lidmanů zastupuje Česko v anketě Evropský strom roku. Dát hlas tomuto českému zástupci v rámci evropského kola soutěže můžete do 28. 2. 2021.

Jabloň byla do republikového kola soutěže, které předcházelo tomuto evropskému, nominována ve spolupráci s místními nadšenci. V celorepublikové konkurenci obřích líp nebo staletých dubů vyhrála, a tím pádem postoupila do soutěže o titul starého kontinentu. Příběh jabloně mapuje video, ke shlédnutí zde.

Pokud chcete pomoci České republice k evropskému prvenství v soutěži “Evropský strom roku 2021” a dát jabloni váš hlas, můžete tak učinit na stránce evropskystromroku.cz. Z každého e-mailu je možné hlasovat jen jednou. Na daný e-mail přijde potvrzovací zpráva, ve které je nutné hlasy potvrdit.