4. 5. 2022
Aktuality

Jak se daří PROJEKTU PODPOŘ SVŮJ STROM?

Projekt s názvem Podpoř svůj strom běží ve městě Brně již půl roku. Je určen pro každého, komu není veřejná zeleň v našem městě lhostejná, chce podpořit její údržbu a podílet se tak na zkvalitňování životního prostoru v Brně. Tuto službu podpory nabízí  e-shop městských služeb brnoid.cz. Od jeho spuštění v listopadu loňského roku bylo od přispěvatelů vybráno bezmála 50 tisíc korun.

Částky, kterými je možné podpořit vybraný strom, startují na stokoruně. Uživatelé si navíc přímo ve webové aplikaci Brno iD mohou sestavit vlastní voucher s pozdravem či přáním věnovaným některému ze 130 vybraných stromů. Na výběr je 9 motivů voucherů, do nichž lze vepsat vlastní text přání, pozdravu či věnování a následně si vygenerovaný voucher, který dorazí na zadanou mailovou adresu.

Proklikem na obrázek mapy stromů níže lze rovnou vstoupit na stánku, kde si může zájemce vybrat strom, který se mu líbí nebo je třeba v blízkosti jeho bydliště. Na výběr jsou stromy převážně mladé, ale lze podpořit i vybrané památné stromy. U každého stromu, který byl do projektu zařazen, je jeho fotografie a krátký popisek.

Při minimální podpoře se uživatelé stanou tzv. přispěvateli na péči o strom. Od částky 500 korun se pak stanou tzv. adoptivním rodičem zvoleného stromu a v případě souhlasu bude jejich jméno uvedeno po dobu jednoho roku na mapě.

Můžete zakoupit speciální přání pro členy rodiny, kamarády, kohokoliv dalšího nebo přímo pro strom veřejné zeleně. Zakoupením přání můžete někomu udělat radost a zároveň podpoříte péči ze strany Veřejné zeleně města Brna. 

A jaká krásná přání už byla stromům zaslána?

“Jako větve tohoto stromu, i my můžeme růst různými směry, ale naše kořeny zůstanou vždy jako jeden.”

„Tento strom je jako naše rodina, stále rostoucí, rozmanitý, hravý, někdy také umíněný a přesto silný a s pevnými kořeny.“

„Drž se! Ignoruj kůrovce i tornáda, být pod tebou v létě bude paráda!“

„Přejeme ti, abys žil a stál dlouhá léta a dobře zvládal ruch města. Děkujeme ti za to, že přispíváš k čistému vzduchu, který my lidé tolik potřebujeme a máme ho tak málo. Děkujeme, že děláš náš svět hezčí jen tím, že prostě jsi.“

Tímto děkujeme všem přispěvatelům za jejich finanční podporu brněnské zeleni i za sdílení svých přání stromům.