19. 3. 2024
Akce
Aktuality

Jarní akce Ukliďme Česko je za dveřmi

Ukliďme Česko patří mezi již tradiční dobrovolnickou akci na prahu jara. Hlavní termín úklidů připadl letos na sobotu 6. dubna, kdy budou desítky tisíc dobrovolníků opět uklízet v lesích, obcích a městech, podél komunikací, ale také na březích řek či v chráněných územích.

Dobrovolníci se postarají o všemožné odpady za uplynulého půl roku. Každý rok jsou totiž úklidové dny dva – jarní a podzimní. Pokud chcete odlehčit přírodě a udělat dobrý skutek, vydejte se na web Ukliďme Česko a najděte si skupinu dobrovolníků ve svém okolí.

Do úklidů se zapojují lidé ze všech koutů České republiky. Uklízejí školáci, učitelé, úředníci, skauti nebo děti z dětských domovů, vysokoškoláci, důchodci, turisté i pejskaři… Prostě všichni, na koho si vzpomenete.

Pro lepší orientaci jsou tu základní typy úklidů:

I v roce 2024 je součástí Ukliďme Česko fotosoutěž. Připraveny jsou tradiční kategorie Report z úklidu, Kuriozita, Děti a Video a nová kategorie Bike, která vznikla díky spolupráci s firmou Nextbike provozující systém sdílených jízdních kol, tzv. bikesharing. Na výherce nové kategorie tak čekají 3 roční předplatná pro používání jejich sdílených kol. Účastníci Ukliďme Česko navíc mohou letos na jaře ve 34 městech, kde Nextbike působí, využít k cestě za úklidem sdílená kola zdarma.

Pro nadšence do očisty a vojenské historie vznikla na sociální síti Facebook skupina Ukliďme bunkry.

Odpadky z našich lesů či měst a obcí samy nezmizí. Všem, kteří se zapojí do letošního jarního úklidu a zvelebí své okolí, děkujeme.