29. 1. 2024
Aktuality
Zajímavosti

Jsem zpět. Funkční spotřebiče ještě využijí potřební

Najdete doma funkční spotřebič, který už nevyužíváte? Na sběrném středisku odpadů Jedovnická 4 v Brně ho můžete předat do projektu Jsem zpět! Jeden z největších sběrných dvorů tak rozšiřuje svoje portfolio služeb.

Na základě spolupráce města, městské společnosti SAKO Brno a provozovatele kolektivního systému ELEKTROWIN, a. s., vzniklo speciální místo zpětného odběru pro odevzdání funkčních spotřebičů. Hlavním účelem této spolupráce je předcházení vzniku odpadů a prodloužení životnosti spotřebičů.

Zpětně odebrané spotřebiče projdou odbornou kontrolou servisního technika, který zodpovídá za jejich bezpečnost. Poté může být spotřebič předán na místo, kde je nejvíce zapotřebí, například do azylových domů, zařízení Klokánek Fondu ohrožených dětí a dalších vybraných organizací.

Jaké elektrozařízení je vhodné pro opětovné použití? Sporáky, mrazničky, chladničky, pračky, sušičky prádla, myčky nádobí, vestavné pečicí trouby, mikrovlnné trouby, vestavné varné desky. Přístroj musí být plně funkční nebo částečně funkční za předpokladu provedení drobné opravy.

Více informací o projektu najdete na stránkách jsemzpet.cz.