23. 2. 2023
Akce
Aktuality

Letošní celorepubliková akce Ukliďme Česko se blíží

Ukliďme Česko je dobrovolnická úklidová akce, která se koná na území celé České republiky a jejímž cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek. Hlavní úklidový den letos připadá na sobotu 1. dubna 2023.

Organizační tým Ukliďme Česko tvoří pouze malá skupina lidí. Celou akci je možné uskutečnit v tak velkém rozsahu jen díky zájmu a zapojení dobrovolníků. Uklízí všichni společně v jeden den – školáci i učitelé, skauti, úředníci, politici, důchodci, pejskaři a třeba i celé rodiny s dětmi.

Srdcem akce jsou dobrovolní organizátoři místních úklidů. To jsou lidé, kteří se chopí zodpovědnosti a zorganizují úklid v místě, které si sami určí. Od začátku až do konce se pak starají o hladký průběh akce. Od spolku Ukliďme Česko získají know-how, v době hlavních úklidových vln také pevné pytle na sesbíraný odpad a kdykoliv během roku veškerou další potřebnou podporu.

Organizátoři pak mají na starost dobrovolníky, kteří vyplní registrační formulář a na interaktivní mapě úklidů se připojí k jejich skupině. V termínu akce se pak všichni sejdou na zvoleném místě a společně se pustí do úklidu.

Chcete se stát organizátorem úklidu nebo se zapojit jako dobrovolník? Veškeré potřebné informace najdete na webu uklidmecesko.cz.