20. 3. 2024
Akce
Aktuality

Letošní Hodinu Země podpoříte černou hodinkou

Každoroční mezinárodní akce Hodina Země se letos odehraje v sobotu 23. března. Má za cíl nevšedním způsobem upozornit na změnu klimatu a nabádá jednotlivce, obce i organizace ke zhasnutí světel na dobu alespoň jedné hodiny.

Od roku 2007 upozorňuje Hodina Země na problémy spojené se změnou klimatu. První ročník se konal v Sydney a během let se tato akce rozšířila do celého světa. Od roku 2010 se koná i v České republice, kde ji koordinuje Ekologický institut Veronica.

K Hodině Země se i v letošním roce připojí město Brno a na hodinu potemní jeho dominanty – hrad Špilberk, obelisk v Denisových sadech a Nová radnice. V čase mezi 20:30 a 21:30 zůstanou tyto brněnské dominanty zahalené tmou.

Minulý rok se k iniciativě v České republice připojilo 137 obcí, 55 organizací, uskutečnilo se 8 akcí pro veřejnost a přes 500 jednotlivců si dalo závazek ušetřit 1 500 tun skleníkových plynů ročně. 

Buďte součástí změny! Můžete si na chvíli odpočinout od rutiny a každodenních rozptýlení u televize nebo počítače a strávit černou hodinku třeba zábavnou hrou Hádej, kdo jsi.

Změna klimatu se dotýká nás všech a k odvrácení jejích nejhorších dopadů musíme svým dílem přispět všichni. Alespoň symbolicky to můžeme udělat právě na Hodinu Země, kdy na šedesát minut zhasneme byty, domy, památky a firmy.

Připojte se 23. března 2024 a věnujte hodinu Zemi.