30. 5. 2023
Aktuality
Příklady dobré praxe

Moderní rekonstrukce pro dokonalou pracovní atmosféru – Purkyňka Offices!

Malý park, i tak by se dal nazvat komplex tří budov s kancelářským zázemím o celkové ploše 11 000 m2, který nabízí open space prostory i samostatné kanceláře na Purkyňově ulici v Králově Poli. Původní budova z 60. let 20. století byla již od roku 2008 postupně smysluplně rekonstruována. Za projektem stojí mimo jiné i společnost RENFIELD s.r.o., která je partnerem memoranda s městem Brnem v oblasti snižování emisí CO2.

.

Z existujícího celku byla ponechána obálka budovy doplněna o ETICS a interiér prošel kompletní renovací, která brala v potaz zejména požadavky jednotlivých nájemníků. Původní halogenové žárovky jsou postupně nahrazeny moderními LED svítidly, kanceláře obsahují inteligentní čidla CO2, bylo vybudováno workout hřiště, sklad kolsklad na třízený odpad.

Koncem roku 2022 zde vznikla nová chill-out zóna a pro zaměstnance tak vzniká unikátní možnost odpočinku. V roce 2023 se navíc plánuje vybudování další podobné zóny. Maximalizuje se tak budování zeleně pro zajištění komfortu uživatelů areálu. V letošním roce se dále připravuje rekonstrukce původního protiatomového krytu na společné prostory.

.

V loňském a letošním roce byly vybudovány dvě elektronabíjecí stanice a plánuje se příprava pro další. V průběhu dvou let se dále plánuje výstavba FVE panelů na střechách budov.

Zároveň byly instalovány podružná měřidla pro jednotlivé nájemníky, ti jsou tedy motivováni řádně školit své zaměstnance v oblasti šetrného nakládání se zdroji. Způsob vytápění je řešen lokálními elektrickými topnými panely/klimatizacemi. Chlazení administrativních částí je řešeno VRV podstropními jednotkami.

V roce 2022 byla realizována instalace zelené střechy. Přidáním zelených prvků je tak zajištěna estetická úprava budovy a ochrana střechy proti povětrnostním vlivům a slunečnímu záření. Vegetační střecha zároveň pomáhá snižovat tepelné ztráty, a tak snižovat i energetickou spotřebu budov. Další výhodou je zlepšení retence dešťové vody, která je zde částečně zadržována.

V areálu jsou zajištěny komplexní služby – projektový management (RENFIELD s.r.o.), architektonicky-technické řešení (Atelier 99 s.r.o.), návrhy, realizace a údržba zeleně (Greenvia s.r.o) a následný komplexní facility management po celou dobu provozu stavebních objektů (PFM service s.r.o.). Je tak zajištěna harmonická souhra napříč celým životním cyklem jednotlivých stavebních objektů.

Text: Ing. Ing. Ing. David Průša, projektový manažer │ RENFIELD