24. 4. 2024
Aktuality

Na nové stezce si nejen děti procvičí ducha i tělo

Společně s žáky z místní Základní školy Pastviny jsme slavnostně otevřeli novou naučnou stezku v městské části Brno-Komín. Jmenuje se Připrav Brno a tematicky se dotýká mnoha oblastí, které ovlivňují klimatickou změnu. Na přibližně dvoukilometrovou trasu se po žluté turistické značce můžete vydat od konečné trolejbusu 36 v Komíně. Napojíte se na ni také po cestě od kamenolomu z Bystrce.

Během 8 zastavení je možné se ponořit do problematiky biodiverzity, udržitelné dopravy, odpovědného stravování, energetiky a hlavně klimatické změny obecně. Jak konkrétně se Brno snaží adaptovat na klimatickou změnu, demonstruje například panel o modrozelené infrastruktuře, tedy o tom, že by se běžnou součástí života města měly stát obrubníky propustné pro vodu a její vsakování, zachytávání srážkové vody v jezírkách či mozaiková seč.  

Především malé návštěvníky provází jednotlivými texty, poučují je i baví chytrá sova a trošku natvrdlý holub a připravena je pro ně také interaktivní tabule, kde mohou zjistit, jak by měl vypadat jejich domov, aby byl šetrný k přírodě.