23. 4. 2024
Akce
Aktuality

Nová šifrovací hra na vás čeká v Technologickém parku Brno

Baví vás nové výzvy, jste hraví a současně rádi trávíte čas v přírodě? Pak se v naší nové hře můžete vydat prozkoumat, jak je Brno připraveno na klimatickou změnu. V týmu o 2–5 hráčích během hry projdete okolí Medláneckého kopce. Na 6 stanovištích se dozvíte, co vše dělá město Brno pro to, aby se nám zde žilo dobře i v příštích letech, a co můžete dělat vy. Čekají vás šifry, logické úlohy a získávání hesel.

Vždy po zadání správného hesla do online herního systému se dozvíte polohu dalšího stanoviště. Ke hře tedy potřebujete alespoň jeden telefon s připojením k internetu.

Hra je určena pro 2–5členné týmy. Je vhodná jak pro týmy hravých dospělých, tak pro rodiny s dětmi. Naplno si ji užijí děti cca od 10 let.

Kde hra začíná?

Začátek je v Technologickém parku u jezírka, adresa Purkyňova 646/107, Brno.

Jak dlouho hra trvá?

Hra #PripravBrno obsahuje 6 stanovišť a má délku 2,5 km. Myslíme si, že je možné ji projít za dvě hodiny. Pokud vás zajímá, jak hru zvládly ostatní týmy, podívejte se na jejich výsledky.

Co je ke hře potřeba?

Zakoupit si hru na portálu Brno iD (celý výtěžek z pořízení hry bude využit na speciální údržbu stromů prováděnou Veřejnou zelení města Brna),

cena hry je 333 Kč,

přečíst si pravidla hry,

mít v týmu alespoň 1 chytrý telefon s připojením na internet,

vzít si s sebou psací potřeby,

vyzvednout si herní materiály a začít hrát.

Kde vyzvednete herní brožuru?

  • V pracovních dnech mezi 7:00–19:00: na recepci Technologického parku
    (Purkyňova 646/107, Brno – mapa).
  • O víkendu a svátcích: z označené plechové bedny u jezírka vedle cedule týkající se krmení kachen (jdete-li kolem jezírka směrem k IBM, tak na druhé straně přítoku, vpravo). 
  • V TIC na ulici Nádražní, Radniční či Panenské, vždy v jejich otevírací době.

Kdo hru vytvořil?

Originální šifrovací hru pro vás připravilo Oddělení motivačních programů Odboru životního prostředí Magistrátu města Brna ve spolupráci se společností Cryptomania, s. r. o.  Ke hře je vytvořena záložka hra na tomto webu.

Užijte si luštění!