29. 7. 2021
Aktuality
Příklady dobré praxe

PKV BUILD je jedničkou mezi energetickými konzultanty a tuto oblast sami plně naplňují

PKV BUILD je společnost, ve které fungujeme v souladu s udržitelností. Jsme jedničkou mezi energetickými konzultanty a svým zákazníkům pomáháme zefektivňovat využití energií a zároveň zmenšovat jejich výdaje. Prostřednictvím investičních projektů a energetického managementu se snažíme o celkové snižování uhlíkové stopy a o co nejšetrnější řešení vzhledem k životnímu prostředí. Naším cílem je podpora firem a obcí v efektivním hospodaření s energiemi, snižování jejich spotřeby a dosažení dlouhodobého udržitelného rozvoje.  

Kromě toho, že pomáháme s energiemi ostatním, nezapomínáme ani na sebe a snažíme se jít v rámci udržitelnosti příkladem. Ve firmě samozřejmě třídíme odpad a celkově se snažíme minimalizovat jeho vytváření. Ve všech kancelářích měříme spotřebu energií, na což máme vlastní software od dceřiné společnosti ENMON. Ten měří celková energetická data v čase, se kterými pracuje analyticky – přepočítává spotřebu na m2 a na uhlíkovou stopu a mimo jiné také porovnává výsledky s jinými kancelářemi. Vše je shromažďováno na jedno místo, kde to software agreguje, a my díky tomu můžeme dělat kvalifikovaná rozhodnutí, a zamezit tak plýtvání.

Spotřebu energie se snažíme omezit také osvětlením – ve všech kancelářích je nainstalováno chytré LED osvětlení, které se rozsvěcí pomocí pohybových a světelných čidel a v závislosti na síle jasu mění svou intenzitu. Využívá se však pouze jako doplněk k přirozenému světlu, jelikož kanceláře jsou navrženy tak, aby pracovaly co nejvíce s přirozeným světlem, všude jsou velká prosklená okna a stěny. K udržování příznivé teploty a dobré kvality vzduchu využíváme systém aktivních indukčních jednotek (tzv. „chladicích trámů“). Výhodou této technologie je nižší spotřeba energie a také výsledná kvalita vnitřního prostředí. Systém přivádí vzduch naprosto rovnoměrně a s minimálním teplotním rozdílem, takže se netvoří průvan. Všude, kde je to možné, jsou také rostliny, které nejenže zlepšují kvalitu vzduchu, ale také zpříjemňují pracovní prostředí.    

V PKV je pro nás důležité, abychom sami dělali to, co nabízíme ostatním. Pracovní prostředí s co nejmenším enviromentálním dopadem, které je zároveň příjemné pro naše zaměstnance, tak bylo prioritou. Naše kanceláře ocenili nejen sami zaměstnanci, ale také časopis Archello, kde jsme se dostali mezi top 20 kanceláří na světě za rok 2020, nebo porota soutěže Kanceláře roku, kde jsme zvítězili v kategorii Poradenská kancelář.

Zdroj a foto: PKV BUILD s.r.o.