11. 3. 2024
Akce
Aktuality

Přivítejte jaro procházkou v parku pod Špilberkem

Středisko ekologické výchovy Hlídka najdete v parku přímo pod hradem Špilberk. Pořádá pro veřejnost řadu osvětových akcí a teď na jaře se můžete těšit na setkání věnovaná ptačímu zpěvu.

Jarní akce zaměřené na naše opeřené sousedy odstartuje komentovaná procházka parkem Špilberk. Vydejte se na ni 28. března. Kromě pozorování ptáků se také dozvíte, jak se projevuje jejich zpěv v období námluv.

Druhá událost je určená brněnským seniorům a seniorkám a je potřeba se na ni předem přihlásit (kontakty najdete na přiloženém letáku). Setkání nazvané Ptáci a zvířata se odehraje 10. dubna a zahrne jak pozorování ptactva při procházce na Špilberku, tak představení zvířat chovaných přímo na Hlídce.

Zoo Brno se již několik let vedle chovu zvířat věnuje celé řadě vzdělávacích aktivit. K těmto aktivitám se v roce 2015 připojilo také Středisko ekologické výchovy Hlídka (SEV Hlídka). SEV Hlídka se zaměřuje především na ekologickou výchovu nejmenších dětí s jejich rodiči, dětí v předškolním věku a na prvním stupni základních škol. Dále se středisko orientuje na mimoškolní ekologickou výchovu a pořádá různé osvětové akce pro veřejnost a tím přispívá k obohacení a zpestření kulturního dění v Brně. Objekt SEV Hlídka vznikl přestavbou bývalé barokní prachárny z roku 1728 na úbočí Špilberku. Bližší informace najdete v odkaze.