18. 3. 2021
Aktuality
Zajímavosti

Udržitelnost se stává mezi mládeží trendy, i youtubeři se snaží o osvětu

Aktuálnímu tématu udržitelného chování, které je v souladu s projektem #PripravBrno se již věnují i youtubeři. Skutečně záleží na každém z nás. Jak se tedy můžeme chovat šetrněji k životnímu prostředí?

Video na toto téma natočil i známý youtuber KOVY a jistě stojí za to se na něj podívat. Vypovídající je i aktuálních 163 tisíc zhlédnutí a tisíce kladných hodnocení. S nadsázkou například upozorňuje na to, že i kovy se dají třídit a následně téměř plně znovu využít. A co třeba téma jednorázových obalů nebo šetření s vodou?

I na tomto webu najdete řadu užitečných rad. Například v záložce JSEM OBČAN deset jednoduchých kroků, jak se chovat udržitelně jako jednotlivec. Nebo si můžete stáhnout a vytisknout Příručku odpovědného Brňana, kterou najdete v záložce DOKUMENTY.

Hledáte místní designéry, prodejce lokálních potravin, bezobalové obchody, re-use centra, bazary, opravny, vzdělávací instituce, stanice sdílených dopravních prostředků a mnohé další? S tím vším vám poradí mapa Cirkulární Brno. Ta vznikla proto, aby obyvatelům města pomohla chovat se při svých nákupech více udržitelně a volit produkty a služby, které mají co nejmenší negativní dopad na životní prostředí.

V rámci celé České republiky můžete využít aplikaci jako například KAM S NÍM, která nabízí snadné vyhledání míst, kde se můžete legálně zbavit odpadu, ať už se jedná o odpad stále funkční určený k dalšímu možnému využití či odpad určený k likvidaci.