26. 3. 2021
Aktuality
Zajímavosti

V sobotu 27. března je hlavní úklidový den akce ukliďme Česko

Máte už plány na nadcházející víkend? V sobotu bude hlavní úklidový den v rámci celorepublikové akce Ukliďme Česko. Jedná se o dobrovolnickou úklidovou akci probíhající na území celé České republiky. Cílem je uklidit nelegálně vzniklé černé skládky a nepořádek.

Jak to funguje?

Počet členů organizačního týmu Ukliďme Česko by se dal spočítat na prstech jedné ruky. Největší podíl na celé akci mají právě dobrovolníci. Jen díky nim je totiž možné úklid úspěšně uskutečnit v takovém rozsahu. Důležitou úlohu sehrávají dobrovolní organizátoři místních úklidů. To jsou lidé, kteří si vezmou na svá bedra zodpovědnost se zorganizováním úklidu na zvoleném místě. Od začátku až do konce se pak starají, aby vše probíhalo, jak má. Základní organizační tým Ukliďme Česko jim k tomu poskytuje know-how, v době hlavních úklidových vln (předem ohlášených velkých úklidů na jaře a na podzim) také pevné pytle na sesbíraný odpad a kdykoliv během roku veškerou další potřebnou podporu.

Organizátoři mají „pod palcem“ skupinku dobrovolníků. Ti vyplní registrační formulář a na interaktivní mapě úklidů si vyberou jim nejvíce sympatickou skupinu, ke které se připojí. V termínu akce se pak sejdou na „místě činu“ a uklidí. Společně.

Chcete se zapojit? Podívejte se na mapu, na které najdete všechna úklidová místa ve vašem okolí a staňte se součástí jarního běhu akce UKLIĎME ČESKO.

A možná Vás bude motivovat i toto vtipné video.