2. 9. 2022
Akce
Aktuality

VIDA! Technologie a klima

Dne 7. září 2022 proběhne ve VIDA! Science centru event, který se bude zaměřovat na klimatickou krizi a možnost technologií mírnit její dopady. Akce bude probíhat od 15. do 18. hodin. Na co se můžete těšit?

  • Solar Butterfly – možnost podívat se na projekt původem ze Švýcarska. Malý mobilní dům, ve kterém najdete kuchyni, toaletu a sprchu s tekoucí vodou, a až 6 postelí. Je celý napájen solární energií. Jedinečný design a technologie jej umožňují zmáčknutím tlačítka přeměnit v motýla, jehož křídla fungují jako solární kolektory. Solar Butterfly si klade za cíl během 4 let objet celý svět a na svých zastávkách rozvíjet diskuzi o důsledcích a možných řešení klimatické krize.
  • Zároveň to bude první den výstavy Mohou technologie zachránit svět? Výstava je pod záštitou Švýcarského velvyslanectví. Zaměřuje se na to, jak ve Švýcarku přistupují ke klimatické změně. Jedná se o technologie, změny přístupů a různé projekty.
  • Po představení se bude promítat film od projektu WOXPOT, Obnovitelný kontinent: Bude Evropa bezuhlíková?
  • Po celou dobu akce bude vedle divadla vědy vystavena kostka 8m x 8m, která má demonstrovat 1 tunu CO2. Bližší informace na VIDA!.