20. 11. 2023
Aktuality
Zajímavosti

Vždyť je to všechno pomalovaný!

To je takovej hnus, se bojím v šalině vopřít i vo dveře… Ano, nelegální graffiti a tagy jsou velký problém a bojuje s nimi velké množství společností, které vlastní majetek ve velkoměstech, ale i mimo ně. Jak ale zabránit bezhlavému čmárání a naopak využít potenciál míst, která se dají zkrášlit?

Trafostanice před realizací

Výměníkové stanice, kotelny, trafostanice, jízdenkomaty a jiná zařízení se v Brně mění. Názory jsou někdy rozporuplné, avšak oživení jinak nudných šedých sídlištních kostek mnohdy vykouzlí ráno lidem úsměv na tváři. Jednu nově namalovanou trafostanici můžete vidět i v brněnské čtvrti Komín nedaleko konečné trolejbusu č. 36. Byla vytvořena ve spolupráci s EGD na téma #PripravBrno. Malba na trafostanici znázorňuje několik oblastí, které tento projekt podporuje, a které jsou pro něj stěžejní.

Projekt #PripravBrno má za cíl informovat a edukovat. Koho? Převážně obyvatele města Brna, ale i lidi z okolí, kteří se ve městě během pracovní špičky pohybují. A o čem informovat? O vývoji města v oblasti životního prostředí, udržitelnosti, klimatické změny. Cílem je i edukovat, tedy učit. Učit, jak lze žít plnohodnotný společenský život, avšak ne na úkor přírody kolem nás.

Pokud byste měli zájem, můžete se na naši zkrášlenou trafostanici zajet podívat i vy! Nachází se kousek od konečné trolejbusové linky 36. Napište nám potom, co na její novou fazónu říkáte! Pro porovnání můžete vidět, jak vypadala trafostanice před a po malbě.