20. 4. 2023
Aktuality
Zajímavosti

Zahraj si o osud planety

O tom, že klimatická změna probíhá a že ji do značné míry ovlivňuje samo lidstvo, dnes pochybuje asi jen velmi malé procento lidí. Důležité je ale stále připomínat, že každý jednotlivec má možnost udělat něco pro to, aby se globální oteplování zpomalilo.

Jak prohlásil Georg Kell, významná osobnost na poli udržitelnosti: „Vlastně jediný, kdo má nějakou moc, jsou jednotlivci. Záleží na tom, jak a co lidé spotřebovávají, jak šetří a kam investují, jaký druh dopravy používají a jak řeší spotřebu energie. Čeho si váží a jak se angažují ve společnosti pro veřejné blaho.“

Nová počítačová karetní hra vám umožní rozhodovat o osudu planety. Dáte přednost rychlému přechodu k obnovitelným zdrojům energie? Nebo jsou pro vás hlavní sociální reformy či obnova ekosystémů? Strategickou simulaci klimatické změny, založenou na skutečném výzkumu a vědeckých vizích, vytvořila organizace Člověk v tísni ve spolupráci se studiem Charles Games. Vyřešit klimatickou změnu a zvládnout znečištění jde mnoha různými cestami. Zachránit planetu ale není nic jednoduchého. Čím více emisí vyprodukujete, s tím náročnějšími výzvami a událostmi se budete muset vypořádat. Experimentujte s novými strategiemi a nebojte se to zkoušet znovu. Herní karty představují vynálezy, zákony, společenské nebo průmyslové pokroky. Každá přitom vychází ze skutečného klimatického výzkumu. Navíc se budete setkávat s náhodnými globálními událostmi, kvůli kterým možná budete muset změnit svou strategii.

Zdarma dostupné na: PC | Google Play | App Store.