21. 10. 2020
Aktuality
Zajímavosti

Zapojte se do akce „Sázíme budoucnost“

Připravte Brno na klimatické změny zapojením do akce „Sázíme budoucnost“ a vysaďte na území našeho města nové stromy. Neméně důležitá je ale následná údržba a péče o ně. Chcete sázet? Žádný učený ze stromu nespadl. Na webu Vám poradí, s čím začít a na co si dát při pořádání výsadby pozor. Také zde najdete odkaz na vše, co byste pro výsadbu mohli potřebovat.

Aby se stromy ujaly, je vhodné je sázet zejména v říjnu a listopadu. Příprava větších akcí navíc vyžaduje čas. Proto se většina dotačních programů z veřejných rozpočtů i grantových výzev ze soukromých zdrojů vypisuje na jaře a o podpoře se rozhoduje během léta. Pro ty, kdo chtějí sázet a hledají finanční podporu, otevřel například Státní fond životního prostředí administrativně nenáročnou grantovou výzvu na malé projekty (do výše čtvrt milionu korun).

Můžete sami zorganizovat výsadbu nebo se přidat k nějakému projektu, které najdete zde. Nebo jste brněnská firma a chcete se společně zapojit?

Máte pozemek, na kterém byste rádi vysázeli stromy, ale schází vám prostředky, čas či síly výsadbu uspořádat a provést nebo je pro vás pozemek příliš „z ruky“? Nevadilo by vám pozemek poskytnout skupině dobrovolníků, aby výsadbu provedla za vás (a nebo třeba i za vaší účasti)? Pokud ano, můžete svůj pozemek nabídnout na našem webu vyplněním formuláře. Pozemek se tak zobrazí na naší mapě a bude viditelný pro ty, kteří místo pro výsadbu hledají.

Slavnostní vyhlášení ankety „Strom roku“ mělo premiéru 20. října 2020 v 18 hod. Nestihli jste ho? Podívejte se na něj nyní.