25. 3. 2022
Aktuality

Zapojte se do výstavby chytré čtvrti Špitálka a přijďte na tržní konzultace

Dnes je stále součástí průmyslového areálu, za pár let se ale lokalita zvaná Špitálka promění. Z oblasti v blízkosti centra Brna se v budoucnu stane chytrá čtvrť. K dosažení tohoto cíle hledají zástupci města investora, jenž bude mít výstavbu čtvrti na starost. Líbí se vám projekt chytré čtvrti? Chcete se do jeho realizace zapojit?

Zveme aktivní signatáře Memoranda o dlouhodobé spolupráci na závazku statutárního města Brna k adaptaci na klimatické změny na první kolo předběžných tržních konzultací, které proběhnou 12. dubna v prostorách Primátorských salonků na Staré radnici v Brně. 

Cílem předběžných tržních konzultací je ověřit se zástupci možných investorů a developerů nastavení projektu tak, aby byl životaschopný, udržitelný z hlediska jeho financování, a zároveň splňoval požadavky na moderní a technicky vyspělou výstavbu, která může být inspirací pro nový městský development v České republice i v Evropě. Konzultace budou probíhat ve třech kolech v průběhu roku 2022. 

Veškeré informace o projektu se dozvíte na webových stránkách projektu respitalka.brno.cz, přes který se můžete též registrovat na první kolo předběžných tržních konzultací. Stejně tak se lze přihlašovat skrze oficiální profil města Brna na portálu EZAK. 

Špitálka je součástí areálu brněnských tepláren, za pár let ovšem část území přestane mít využití. Místo chátrání tak zástupci města chtějí lokalitu přeměnit na moderní městskou čtvrť s řadou příležitostí pro bydlení, práci i podnikání. Část areálu včetně dominantní chladící věže zůstane zachována, nejbližší okolí pak bude přestavěno s ohledem na genia loci lokality i životní prostředí. 

Budeme rádi, pokud se k tržním konzultacím připojíte.