21. 9. 2023
Akce
Aktuality

Zveme vás na unikátní venkovní výstavu Udržitelnost a civilizace

Od 21. září do 10. října 2023 můžete 24 hodin denně navštívit v noci nasvícenou a volně přístupnou výstavu Udržitelnost a civilizace. Jedná se o třetí autorskou výstavu profesora Miroslava Bárty. Expozice ukazuje, že udržitelnost není pouhé slovo, ale záleží na odpovědném přístupu každého z nás a úctě k prostředí, ve kterém žijeme. Výstava vás bude čekat na piazzettě u Janáčkova divadla.

Výstavu pořádá statutární město Brno se společností MEDIALOGUE. Na piazzettě Janáčkova divadla si podzimní procházku Brnem můžete zpříjemnit poutavou a interaktivní výstavou Udržitelnost a civilizace. Exteriérová výstava už od svého zahájení láká mnohé návštěvníky z řad obyvatel města, ale i turistů a upozorňuje na současná žhavá témata.

Poslední z cyklu výstav profesora Miroslava Bárty zaměřující se na civilizaci a její rozvoj se tentokrát věnuje udržitelnosti. Solárně nasvícené panely nabízí 39 ucelených témat, na jejichž tvorbě se podíleli vědci z Univerzity Karlovy a institutu CATRIN Univerzity Palackého a odborníci z renomovaných českých společností.

Udržitelný rozvoj a budoucnost našich dětí je v současné době žhavé a aktuální téma. Nejedná se pouze o recyklaci, ekologicky udržitelné materiály, klimatické změny, plýtvání potravinami, ale také vodu a vodohospodářství jako takové. Důležitý je přístup každého jednotlivce, i to, jestli dokážeme potlačit vlastní sobectví a něčeho se vzdát ve prospěch společného užitku. Jak zdůrazňují autoři, jsme první civilizace, která je v mnoha ohledech celoplanetární ve smyslu pohybu kapitálu, informací i výrobků. Celoplanetární jsou i naše problémy. Abychom je zvládli a abychom dosáhli udržitelného způsobu našeho života, potřebujeme vizi a spolupráci nás všech.

w