Sázet stromy a pečovat o zeleň

Čím zelenější Brno bude, tím blíž budeme mít k našemu ekologickému cíli. Na podporu zeleně ve městě vznikají projekty, do kterých se můžete zapojit, nebo na ně alespoň přispět. Zjistěte, kde můžete pomoct.

Vážně chceme sázet jen rajčata na balkóně?

Vážně chceme sázet jen rajčata na balkóně? Čím více zeleně ve městě, tím kvalitnější vzduch. Rostliny snižují množství CO2 a zachytávají drobné prachové částice. Pomáhají také regulovat vlhkost, což každý pocítí při procházce parkem v horkém létě. Pro všeobecnou pohodu ve městě se můžete věnovat vlastní zahradě, skalce nebo alespoň květináčům.

Nejen v Brně, ale i v rámci celé České republiky můžete podpořit iniciativu Sázíme budoucnost, která si dala za cíl vysadit u nás 10 milionů stromů. Na vybraných místech můžete buď přímo sázet, nebo odkudkoliv přispět různými částkami na nákup, výsadbu a ošetření stromů.

Vyberte si výzvu, splňte ji a pochlubte se na sociálních sítích fotkou s hashtagem #PripravBrno. Nezapomeňte také vyzvat další dva přátele.

https://www.sazimebudoucnost.cz/

Veřejnou zeleň města Brna nepřímo podpoříte i tak, že se zapojíte do projektu ReUse – druhý život. Nevyhazujte staré nepotřebné věci, jako jsou knihy, hračky nebo nářadí, ale vraťte se zpátky do oběhu ve sběrných střediskách. Za získané peníze vzniknou v Brně nové květinové záhony.

Buďte aktivní

Splňte výzvu a pochlubte se na sociálních sítích fotkou s hashtagem #PripravBrno. Nezapomeňte také vyzvat další dva přátele.

Komu se nelení, tomu se zelení: Pečujte o zahrádku nebo vysaďte truhlíky na balkóně.